| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni am inceput sa vorbesc cu un băiat pe care am inceput sa il iubesc. A mers totul bine, până acum o luna cand el nu mi-a mai răspuns la mesaje. Vorbisem multe chestii cu el, chiar credeam ca o sa fie ceva, am sperat mult, dar azi am aflat ca are iubita. Nici nu mi-a dat o explicatie ca sa stiu unde am gresit. Ma simt foarte prost, nici nu am cu cine sa vorbesc ca sa ma inteleaga. As vrea sa pot sa il uit cat mai repede. Voi ce sfaturi imi dati?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cum începuseşi să-l iubeşti, virtual? Dragostea se poate numi aşa când cei doi interacţionează în persoană, nu prin mesaje.

| AdrianaB1 a răspuns:

Oricat ai incerca sa-l uiti nu prea poti.
Dar incearca macar sa fii putin mai dura cu tot ce se intampla in jurul tau sau la urma urmei gaseste pe altcineva.