| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am cumparat un Samsung galaxy fame la abonament. In abonament este inclus si net. In fine, in aceeasi zi am primit un mesaj "Configureaza telefonul pentru serviciul tau preferat, Internet pe mobil sau MMS. Vei primi SMS cu setarile.Alege salvare opreste si reporneste telefonul." Am scos cartela din noul telefon si am bagat-o cel vechi pentru a lua ceva de acolo, dar am primit "notificarea", ca sa zic asa legata de net si MMS pe vechiul telefon si am refuzat-o. Intrebarea mea este : Voi avea probleme pe telefonul nou daca am refuzat acea setare pe vechiul telefon? Va merge netul si fara ea? Daca nu, cum pot activa pe telefonul nou setarea aceea sau cel putin sa o primesc din nou pentru a putea da accept?

2 răspunsuri:
| CryssCS16 a răspuns:

Pai trebuia sa alegi serviciul de internet.aia era de configurarile automate.ca sa le accepti suna la *100diez. si cauti acolo si dai la servici de internet.dai pe ce vrei si astep[ti sa iti dea msg apoi la salveaza.stinge mobilul apoi aprinde. sper ca te-am ajutat.

| Lovedance144 a răspuns (pentru CryssCS16):

Pai da, erau configurarile automate. Alta modalitate sa vina din nou mesajul ala nu exista in afara cu *100#?