| 06011996 a întrebat:

Acum cateva zile m-am despartit de un baiat. Am avut o relatie de 3 ani cu el. La o criza de gelozie de-a mea, s-a terminat.
I-am cerut sa ne impacam si m-a refuzat, crezand ca e mai bine asa si l-am intrebat de ce...si mi-a zis ca momentan sa fim despartiti pentru ca trebuie sa invatam sa traim si unul fara celalalt. Mi-a promis ca nu va fi cu nimeni, eu la fel. Si am ramas prieteni. Acum. eu sufar..destul de mult! Nu prea stiu cum sa trec peste asta ..sa-l las mai liber? Sa nu-l presez? Ii las un pic de timp?! Ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| Rachel0 a răspuns:

Lasă-l puțin timp.Să simtă cum e fără tine și dacă va decide că el poate trece mai departe, ar trebui să faci la fel. Știind că e greu, te sfătuiesc să te aștepți la orice răspuns. Succes puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Dupa parerea mea el trebuie sa vina la tine acum, adica tu ai incercat sa indrepti lucrurile si el n-a vrut. Acum e momentul ca el sa faca pasul urmator. Incearca sa-i lasi ceva timp sa se decida, si dupa [te ghidezi dupa sentimentele tale] poti sa-l mai intrebi o data. Desi eu zic sa-l lasi pe el sa decida.

| mona a răspuns:

Lasa-l mai liber si nu il mai presa, o sa va impacati cand ii trece supararea

| Zabbyel a răspuns:

Acorda-i mai mult timp si poate in acel timp il uiti happy

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

E mai bine o perioada sa aveti o pauza... daca in timpul asta nu va impacati sau nu va dati semne de ''indragostit'' inseamna ca e mai bine sa nu fiti impreuna...happyZic

| Rockafellas a răspuns:

Buna! Nu il mai cauta deloc acordai libertate totala, daca te iubeste se va intoarce singur la tine si va veti impaca daca nu, timpul vindeca ranile. Bafta!