| NoNameToday a întrebat:

Acum ceva timp, m`am certat cu cea mai buna prietena datorita lipsurilor mele de la scoala! mi-am cerut scuze, dar ea acum s`a imprietenit cu alte fete, mentionez ca eu stau cu ea in banca si chiar eram cele mai bune prietene, sau asa o consideram eu. Dar ea acum nu vrea sa se mai impace cu mine, m`a sters dupa site`urile de socializare de la prieteni, pe messenger pune numai statusuri gen: Adio, dar ramai...sau : "As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecet, azi totul s`a pierdut"! Si ma doare enorm, era singura mea prietena, cu ea ma intelegeam cel mai bine. O iubesc atat de mult, iar ea nu ma mai vrea, nu vrea sa mai fie prietena cu mine.Am cazut intr-o mare depresie, plang dupa ea.plang cand imi aduc aminte de tot ce am facut impreuna.Am incercat sa vorbesc cu ea sa ne impacam, mi-am cerut iertare, i-am spus ca nu vreau sa o pierd. dar ea nu reactioneaza.imi spune ca e mai bine asa si de acum incolo ramanem doar niste cunostinte.Cum poate sa spuna asa ceva? Eu o iubesc si nu vreau sa renunt la prietenia noastra.Nu stiu ce sa mai fac.cryingcrying. spuneti-mi voi va rogcryingcrying.

Răspuns Câştigător
| Dσℓℓу a răspuns:

Ei.si mie mi s-a intamplat asa cu o prietena de 2 ani de pe net. exact asa s`a intamplat. jucam un joc metin2 si ea mia furat contul si eu tineam mai mult al ea decat pentru un cont( cu toate ca muncisem 2 ani la el). am vrut sa ne impacam (eu am vrut) dar ea nu ma baga in seama. faceam totul pe net impreuna. faceam misto de pe alte id`uri, in conferinta, pe chaturi, pe jocuri, totul era minunat.am intrebat`o daca nu-i pare rau de clipele petrecute imrpeuna atata timp(eu kair plangeam) de glumele facute.si a spus " hai sa lasam resentimentele". eram deprimata viata, plangeam mereu. ei bine am stat suparata vreo 2 luni iar acum.totul este ca inainte.de fiecare data i scriam cate un cuvant, vorbeam cate ceva cu ea. chiar numar" buna, cf?" si asa ne-am apropiat din nou.si am devenit iar. ea avea o perioada mai grea probabil era infulentata de ceva.(chiar era de unu, stiu asta) dar m`a iertat sa zic asa.(chiar daca nu facusem nimic, sk tot ea facuse). in ziua de azi suntem la fel. chiar mai bune... ei asta e p sfert povestea mea.Las`o 1 -2 luni asa si va veni totul de la sine. nu face nimic! :* sper ca ti-am fost de ajutor, daca da, add la id : nebunie_rozz22. sper sa-ti amintesti de mine nu ca de "o simpla fata de pe TPU" si ca" o simpla fata de pe TPU care mi-a fost de folos".:*(in ce mai rau caz nu iti e prietena si nu mai tine chiar deloc la tine, asta imposibil daca ati fost pr f bune)

1 răspuns:
| Kylexy a răspuns:

Ii trece ei supararea stai linistita