| Evelinn123 a întrebat:

Bună.
Acum doua luni și un pic m-am despărțit de fostul, nu ne mai înțelegeam și ai mei nu l-au accepta din motive bine întemeiate.
Acum de ceva timp îmi da mesaj că îi pare rau și ca a fost un prost ca nu m-a știut iubi și că nu și-a dat seama de unele chestii și alte scuze banale.
El având iubita fix la câteva zile după ce ne-am despărțit(presupun că și acum e cu ea).
Eu mai postez pe tik tok câteva filmulețe cu mine pentru amuzament iar după ce ne-am despărțit l-am șters de pe toate rețelele de socializare dar pe tik tok nu l-am avut adăugat iar după despărțire mă trezesc cu follow de la el, după câteva zile mesaj de la el…
L-am șters după câteva zile, bineînțeles ca la scurt timp m-a adăugat iarăși și tot așa de vreo două ori.
Se uita la unele story-uri.
Și nu înțeleg de ce ar mai avea rost să facă chestia asta.
Iar întrebarea mea este.
Voi cum ați proceda dacă ați fi în locul meu(ca o scurtă paranteză am suferit foarte mult din cauza lui el fiind și prima mea iubire)?
Deși a trecut doua luni și ceva recunosc…în sinea mea încă îmi este drag dar noi doi avem drumuri diferite in viața

Răspuns Câştigător
| Mariacld a răspuns:

Eu zic sa faci puțin pe proasta, sa te pui într-o relație cu el și sa îți bați joc de el, pentru ca eu sunt de părere ca unii băieți sunt niște măgari care nu știu sa respecte o fata și nu se vor schimba, asa ca o mica paranteza, deci faci pe proasta și dacă tu încă ții la el poți afla și dacă ce zice e pe bune, asa ca e important sa nu-i cazi în plasa și sa nu aibă după motiv de batjocura, dacă intr'adevar ii pare rău, după ce faci puțin pe proasta și vezi cum stau lucrurile, poti sa îl ierți și sa continui liniștită relația cu el

| Evelinn123 explică (pentru Mariacld):

E mai complicată situațialaughing)
Cred că mi-aș face rău cu mâna mea ca să zic așa(eu mai țin puțin la el dar nu îi arăt, nu cred că mai putem să fim împreuna absolut deloc.el se uită la story, pe tik tok mă urmărește) pentru că au fost mai mult momente nasoale între noi decât bune

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu in locul tau nu as mai vorbi cu el.

| 1997onur a răspuns:

Decizia îți aparține tu-l Cunoști cu adevărat tu stii ce fel de om este el cu adevărat.