| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani la o petrecere, am cunoscut un baiat mai ciudat, sa zic asa (statea mai tot timpul singur, retras) si daca l-am invitat in alta parte a venit cu mine si cu un grup fara nicio problema, chiar daca nu ne cunostea). Asta m-a intrigat la el. Am aflat ca era de la scoala mea, cu 2 ani mai mare. Apoi, am iesit odata, mi s-a parut extraordinar. Am mai primit eu vrajeli dar, prea bine ne potriveam unul dupa altul. A doua oara insa, m-a chemat la baschet cu prietenii sai unde, am auzit injuraturi (cum fac baietii la sport) care nu se potriveau deloc cu caracterul omului pe care l-am cunoscut inainte. Un fel de scuza pe care nici nu i-am cerut-o a fost ca : desi stie sa poarte discutii filozofice (=adevarat), stie sa se coboare si la nivelul altora... Apoi, pe drum in timp ce ma conducea acasa cu gasca, el SINGUR fluiera fetele de pe partea cealalta de strada si se uita la mine. Si totusi, nu am zis NU, l-am invitat sa mearga cu mine la o sala de sport (sau sa ma conduca acolo, cel putin). Asta trebuia sa se intample duminica. Dupa ce am asteptat telefonul lui (a parut foarte incantat cand l-am chemat si a zis ca ma suna el ) toata ziua, il sun pe la vreo 5 si imi spune ca nu mai poate veni pentru ca este "putin baut" si l-a chemat un prieten la o bere. (Hmmm...). M-am cam suparat pe el pentru ca omul de la prima intalnire era credincios, destept, cu foarte mult bun simt, modest. Apoi, luni a venit in clasa la mine, si-a cerut scuze, a bagat alta scuza decat cea de duminica, dar tot in legatura cu bautura. Era cat pe aici sa-l iert, cand, in aceeasi zi, dupa vreo 5 ore de cand imi ceruse scuze, ii cere nr de tel unei prietene de ale mele (colega de clasa cu mine). Asta a fost picatura care a umplut paharul. Marti i-am spus ca nu ne potrivim si m-am "despartit" de el urat, in sensul ca i-am spus niste vorbe, poate prea dure totusi (au fost din acelea care te ating la inima). Am vazut ca s-a suparat dar chiar nu mi s-a parut corect ce a facut el. Acum, ma mustra constiinta si nu stiu ce sa cred: am procedat oare bine sau nu? A vrut doar sa ma faca geloasa, sa vada cum reactionez, au fost "probe" sau chiar astea sunt obiceiurile lui? Mentionez ca nu suport bautura, aroganta, nesimtirea. Am 16 ani, sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Probabil ca ai facut bine sa te "desparti" de el, dar nu cred ca ar fi trebuit sa-i zici "vorbe dure", pentru ca nu erati impreuna.

| laptedetara a răspuns (pentru Radu284):

Nu i-am reprosat absolut nimic in legatura cu fluieratu, cu nr de telefon. pur si simplu, i-am spus ca nu-mi plac oamenii care nu se tin de cuvant, care mint sau care isi uita minciuna de la o zi la alta ( reactia: un ras amar), cand m-a intrebat daca macar mai putem ramane prieteni, amici, i-am spus : da'ce? am fost cumva mai mult inainte"?

| Radu284 a răspuns (pentru laptedetara):

A, asa mai merge. Foarte bun raspuns happy