| Alina16666 a întrebat:

AJUTOR. Am trimis bani cuiva prin western union deoarece asteptam ceva in schimb, un obiect. Insa a fost o scamatorie si nu am mai primit nimic. Pot afla ceva despre persoana asta? Ii stiu doar numele acestuia. Politia poate face ceva in privinta asta? DAU FUNDITA.

2 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Du-te la politie si fa o plangere impotriva acelei personae. Orice informative in plus care o cunosti despre el, te va ajuta. Daca ai facut aceasta tranzactie probabil ca ai avut acces la ceva date despre el nu? Ai vreo chitanta sau ceva la indemana care sa ateste faptul ca tu ai trimis acei bani?

| Alina16666 explică (pentru BogdanBz):

Da, am insa nu stiu nimic despre acea persoana. Ii stiu doar numele complet si tara unde se afla. Atat. M-a blocat peste tot, nu am numarul de telefon email nu am nimic.