| BeatriceRamo a întrebat:

Buna allhappy...azi la scoala ne-a dat sa facem o compunere in franceza si sa ne prezentam familia ...eu am scris ceva dar nu mai am idee straight face cine ma ajuta si pe mine cu cateva ideehappybig grin ....msz multhappy

22 răspunsuri:
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Foloseste google translate, dar tine cont de faptul ca traducerea nu este 100% corecta din punct de vedere gramatical! Foloseste si dictionarul!

| albastrel a răspuns:

Pai te ajut eu! povesteste-mi despre familia ta si eu iti traducwinking

| albastrel a răspuns:

Aa angel... pai scrieti sentimentele tale adevarate cu privirea la familia ta si gata! plus care cati ani au, unde lucreaza, ca ti-ar place sa stea mai mult ci tine sau din contrahee hee, ca te ajuta intotdeauna cand ai nevoie, ca stii ca dragostea unor parintii nu se compara cu alta, ca te intelegi foarte bine cu ei .etc happy

| mikey a răspuns:

Http://translate.google.com/translate_t# scrii in romaneste tot ceea ce vrei si iti traduce in franceza si copiezi in caiet;)

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Idei: spune-le unde este situata camera fratelui tau... daca este mai ciudat... obiceiuri ale familiei...(de craciun mergem la bunici in fiecare an)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca :
-iti iubesti familiia
-te ajuta la bine si la rau in toate
-sunt prietenii tai adevarati
-te poti baza pe acestia oricand
-te sprijita financiar si moral
-te mandresti cu parintii tai indiferent ce pozitie au in societate
-au fost primele persoane din viata ta care te-au invatat sa deosebesti binele de rau
-au contribuit la educatia ta in primul rand
etc. etc...

Nu stiu daca iti folosesc la ceva sau daca deja le-ai scris, dar asta mi-a venit acum in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, prezentarea cuiva, adica a familiei tale, pentru mine personal, inseamna :
din cine e formata familia
cum se numeste fiecare
ce ocupatii au
ce hobby-uri au
poti scrie unde s-au nascut
care dintre ei vorbesc limba franceza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce sa faci. Du-te pe google si sus click pe obtiunea traducere sau translate. Alege limba cum ar fi, romana franceza ca sa-ti traduca ce ai scris in franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca iti vin ideile mai repede daca scrii in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi la sc ne-a zis sa ne prezentam:eu ma numesc cosmina, si am 11 ani, imi place scoala si mai ales franceza. Va rogg ajutati-ma eu nu prea stiu franceza.Va rogg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc alina si am doar 11 ani imi place la scoala mai ales desemul si romina doar putin eu previn dintr-o familie mica doar 2 fete bianca si eu si acum mai in trebuie mai multe idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai dati intrebari
ca ca nu-mi vine mintea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sint clasa a 5 noua mi-a dat sa facem o compunere ce facem noi la scoala din citeva enuntari dar n-am nici o idee cine ma ajuta ime trebuie doar citeva enunturi va rog frumos pe azi vineri 24 septembrie 2010 pina la amiaza pe romineste ime trebuie ca eu imi traduc singura in franceza va rog frumos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inca nimi nici un raspuns nu, iau dat la franceza rau eu am 11 ani va rog frumos dati raspunsul la franceza acela care e ultima intrebare va rog frumos mie la ora 11 ime trebuie ma numesc elena?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma ajuta si pe mine sa fac o compunere cu titlul camera mea pizzz ajutati ca nu ca nu stiu dar nu am idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma ajuta la fracaza sa-mi descriu camera...plzzzzzsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

scrie situ din capu tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si compunerea unde e?

| BeatriceRamo explică:

@ albastrel-alinu stiu nu am nevoie de tarducere pentru ca ma descurcbig grin doar niste idee de as putea scrietongue
oricum msz mult:*