| anonim_4396 a întrebat:

Buna all:* din cate am inteles stiu ca se poate face o analiza sau radiografie cred ca sa vezi daca mai poti creste in inaltimelaughing exista asa ceva? adica sa vada doctorul daca ti s-au "inchis" oasele si daca mai are rost sa ma apuc de un sport pentru a creste in inaltime.Eu am 1.57,mama are 1.65 iar tata 1.75.As vrea sa ma apuc maxim peste 2 saptamani sa fac volei.Credeti ca ajuta? Eu as vrea sa ajung la 1.70 daca e posibil.Multumesc mult :*

1 răspuns:
| vallerya a răspuns:

Krissu, da, exista, deunazi am invatat despre asa ceva la anatomie, depinde daca oasele au teminat faza de dezvoltare. dar pentru ca nu sint expert in asa ceva, nu pot sa-ti spun mai multe detalii. nu stiu citi ani ai, dar fetele cresc cam pina la 18 si baietii cam pina la 21 asa ca sper ca mai ai timp. bafta. pa
P.S. si inca ceva, eu invat la moment in SUA, nu stiu daca in Romania se face asa ceva, dar cred ca da. Trebuie sa te adresezi la medicul necesar