| Mynameis93 a întrebat:

Am 1.64 m și 60 de kg. Cum aș putea slăbi? Ceva exerciții? Alimentație? Menționez că am renunțat la pâine, încerc și la dulciuri, dar îmi mai scapă.

10 răspunsuri:
| Narco a răspuns:

Nici eu nu mă pot abține de la dulciuri dar tot reușesc să pierd destul cu 300 de abdomene pe zi. Poate pentru fete e mai greu happy Încearcă să faci câte 5 după care 10 după care 15 și tot așa din 5 în 5 până poți tu. Poți încerca și sărituri Jack câte 30 de secunde odată la 10 minute

| Mynameis93 explică (pentru Narco):

La partea cu sportul nu am probleme. Am fost sportivă de performanță. Prostia mea a fost că m-am lăsat de sport și m-am apucat de fumat la scurt timp. Încă regret că m-am apucat. Am fumat un an întreg. Dar am reușit să mă las. Și boom m-am îngrășat. Îmi poți spune mai multe exerciții?

| Bondarel99 a răspuns:

Calculeaza-ti nr de calorii pe care trebuie sa le mananci zilnic pentru a slabi (gasesti pe google) si incearca sa te incadrezi in ele. Daca faci asta, nu mai mananci seara si faci si un pic de sport ar trebui sa slabesti. Dar nu asa peste noapte, dureaza ceva.
Totusi nu mi se pare chiar asa mult 60 kg la inaltimea ta.

| CosminCD a răspuns:

Fără grăsimi, mai multe fructe, legume, cereale, fără mâncat seara (sau dacă mănânci, până în ora 17). Apoi, poți încerca ceva sport: alergare, bicicletă, exerciții de abdomene, mers pe jos rapid. Trebuie să ai multă voință. Rezultatele le vezi după ceva timp, nu peste noapte. Totul este să-ți formezi un obicei.

| Violleta2022 a răspuns:

As recomanda alergarea! Face minuni daca alergi 4-5km pe zi, slabind frumos si armonios.

| Mynameis93 explică (pentru Violleta2022):

La vară as putea alerga doar. Am un sistem imunitar slab, și din cauza vremii de afară. aș vrea niste exerciții de făcut în casă sau la sală

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mynameis93):

Ai putea alerga de acum, tocmai ca ti-ai intarii sistemul imunitar. Stand in casa, il slabesti mai mult sistemul imunitar.
Invatati-va sa nu mai gasitis cuze care va distrug viata si anattaea.
la avra nu-i bine sa alergi, ca-i prea fierbinet aerul, doar daca te scoli la ora 6 dimineata si incepi sa alergi.
Este arhicunoscut ca, sistemul imunitar se ridica daca faci miscare fizica intensa!
iar tu, ai nevoie de sportul asta, din toate punctele de vedere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CosminCD):

De ce fara grasimi? Grasimile sanatose sunt importante si ar trebui sa fie 15-20% din ce mananci zilnic.

| CosminCD a răspuns (pentru Cosmin86):

Grasimi vegetale (cele sanatoase) da, insa nu grasimi animale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CosminCD):

Nu doar vegetale, somonul are omega 3. Si alti pesti oceanici au grasimi sanatoase.