| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 66 si 52 de kg...

Am facut exercitii, am fost chiar si la sala de cateva ori. pe burtica mai am un picutss, dar mie mi se pune pe solduri. si faza e ca am soldurile latee. sad

Cum as putea sa dau jos " grasimea " de pe burtica, sa am un abdomen " fain", si soldurile fara grasime?
Ce sa mananc, ce sa fac?

Thx! :*

Răspuns Câştigător
| Kydutsa a răspuns:

Bunakiss!
Pai si eu am avut aceeasi problema, iubita!
Eu aveam 1, 65 si 60 de kg.
Dar am slabit timp de o saptamana 7-8 kg...
Nici eu nu credeam ca POT slabi atat in doar o saptamana...
Hai sa-ti dau reteta prescrisa de un nutritionist

MIC DEJUN:

O jumatate de grapefruit
Cafea sau ceai, neindulcite

PRANZ:

O jumatate de grapefruit si doua oua fierte
Salata de castraveti si rosii cu verdeata si lamaie
O felie de paine prajita (de preferat paine neagra)

CINA:

O jumatate de grapefruit
O rosie cu verdeata si lamaie
Carne de peste sau de pasare si legume verzi calite sau gatite in unt.
Vreau sa mai spun ca a fost foarte usoara si chiar mi-a facut bine.
Succes si tiekisskisskiss:X:X:X>big grinbig grin

3 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Poti sa incerci sa faci mute abdomene,genoflexiuni etc.
Si trebuie sa mananci putin si doar legume,proteine (sa-ti cumperi ca-s bune),peste, carne de pui, putina paine (cam 1 felie la o masa), fructe (dar nu multe ca au zaharuri).
Cam astea trebuie sa faci, succes! fundawinking

| rater1994 a răspuns:

Pt asa ceva ar fi bine sa consulti un doctorashappydar ce putem noi sa-ti spunem? Mananca de 3 ori pe zi nu mai mult 1)cant te trezesti 2)amiaza 3)seara dar nu inainte de culcare si ce sa mamanci mananc ori ce doresti tuh dar daca se poate sa nu aiab grasime ce mananci indicat ar fi s anul mamanci deloc carne si dulcuri in exces poate ca nu mamanci dulciuri dar un biscuite o bomboana nu cred ca nu mamanci oricum mai du-te si la sala ca daca ai fost de cateva ori numa...aleaga pe banda 20de minute 20min fa din toate daca poti.

| MihaelaDart a răspuns:

Asa sunt eu cu soldurile late, desi inaltimea e 1.77 si 63 kg si ca sa dau burta si din zona soldurilor in fiecare seara cand se racoreste, merg cu bicicleta cam 14-20 km alaturi de 2-3 litrii de apa pe care le consum in acest timp. Acum depinde ce varsta ai, eu m-am pus sa tin o dieta nu tocmai una sanatoasa desi eu am termen de slabire de la casa de modelling, asa ca in cazul tau poti consulta un doctor nutritionist si pe langa asta sportul are si el un rol. Vei slabi, te asigur. Acum 3 ani eu am slabit 17 kg, ajungand la 50 kg, desi ca am schimbat tara si clima le-am pus repejor, acum iar sunt cu slabitul ceva mai brusc, pe cand atunci scapasem de burta si grasimea de pe solduri in 9 luni de zile... treptat. Sanatate multa!