| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani, aproape 13 ani și sânii mei sunt foarte mici. Mă simt o fetiță oe lângă colegele mele care au sâni mari și chiar și cele mai mici ca mine au. Eu una mă simt oribil. Văd că ele își bat joc de mine... Fata scândură îmi spun ele. Ce aș putea face? De fapt de ce nu îmi cresc? Doar de câteva ori simțeam dureri la sâni, ba chiar ceva tare. Dar, sunt foarte mici. Și mă simt pe dinafară sad.
Vă rog un răspuns! sad

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Fie că ai 12, fie că ai avea 20, este un motiv stupid din care să-ţi creezi complexe. Sânii mici sunt frumoşi şi senzuali - totul ţine de perspectivă şi gusturi.

Nu te lăsa afectată de glumiţe puerile, care chipurile ar trebui să te afecteze şi simte-te bine în pielea ta. Chiar nu e un motiv de îngrijorare (posibil din contră).

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

1. Nu prea ai ce sa faci ca sa-ti creasca sanii. Ma rog, exista tot felul de hormoni, dar chiar nu as lua asa ceva daca as fi in locul tau, mai ales la varsta asta.
2. Nu ai nici 13 ani, mai ai timp sa astepti. Multe fete incep sa se dezvolte foarte rapid pe la 13-14 ani.
3. Sunt multi oameni care prefera fete cu sanii mai mici.

| AndraRox a răspuns:

Nu ai niciun motiv pentru care sa te simti complexata. Ai doar 12 ani, nu te speria, iti vor creste sanii. Cat despre colegele tale, nu le lua in seama, important este ca tu sa te simti bine in pielea ta.

| trixiiie a răspuns:

Fiecare fată e diferită, unele au sânii mari, altele nu.
E, pur și simplu, organismul. Îmi pare rău pentru situația ta... Oamenii sunt răi, tu trebuie să înveți să nu pui la suflet.
Îți vor crește într-un final, dar depinde de ei și corpul tău.

Poți merge la un doctor în legătură cu asta.

| FataRebela98 a răspuns:

Draguta, nu ai de ce sa te simti data pe dinafara. Asta este o perioada de dezvoltare mai lenta pentru organismul tau, durerile le simti pentru ca usor usor o sa ai piatra. Esti mai lenta si dupa o sa te dezvolti brusc. Deci nu mai fi trista :* bafta in continuarewinking

| Biiiα a răspuns:

Vă mulțumesc la toate! :*. De acum nu-mi mai pasă ce zic ele. Sunt frumoasă așa cum sunt eu. La fel și voi sunteți niște drăguțe :*

| FataRebela98 a răspuns (pentru Biiiα):

Mersi:* multa bafta scumpawinking