| Maria_Ana_1999_5uIc a întrebat:

Buna ..Am 12 ani si am un nodul la sanul drept. Inca nu prea a inceput sa imi creasca sanii. Mi-e rusine sa-i spun mamei mele, pentru a merge la un doctor. Ce ar putea fi acel nodul? Poate sa am cancer? Stiu ca suna ciudat. Si, cum as putea sa-i zic mamei mele asta?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta este practic imposibil sa ai cancer ed san. Cel mai probabil ca este un chist banal. Totusi, nu ai nici un motiv sa iti fie rusine si ar trebui sa te vada medicul de familie. Rusine trebuie sa iti fie cand ai facut tu ceva rusinos: ai mintit, ai furat, ai copiat. In nici un caz nu trebuei sa iti fie rusine de asa ceva. Spune-i mamei simplu: uite, am ceva ce mi se pare in neregula la un san, te rog sa ma duci la medic sa ma vada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu iti fie rusine de mama ta
ea s-ar presupune ca este persoana careia ii spui totul si care te face sa te simti mai bine
vorbeste-i si ea iti va spune ce este mai bine pentru tine
probabil te va duce sa te vada un doctor idk
sper ca am fost de ajutor
k bye