| AlexAlecsAndi a întrebat:

Bună, am 12 ani si mi se mișca măseaua. Este o mesea foarte urâtă pentru când eram mica tot mâncam dulciuri.... Îmi va crește alta după ce va cădea aceasta?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da iti va creste ca ai 12 ani, mergi la dentist sa o scoata.

| alin131 a răspuns:

Mergi cu mama ta sau cu tatal tau la stomatolog pentru ca daca nu o sa ajungi mai tarziu de iti cade maseaua, ramane radacina inauntru, se acopera de gingie si apoi ca sa iti pui mai tarziu un dinte o sa ajungi la chirurgie dentara ceea ce este destul de dureros.

Acum nu o sa te doara daca mergi la stomatolog si ti-o curata, plombeaza si repara acolo. Si cel putin odata pe an mergi la stomatolog la control ca sa nu mai ai asa probleme in viitor.