| YoanaDeee a întrebat:

.am 12 ani si vorbesc de bbceva timp cu un baiat de 15 ani si imi place de el si lui de mine. El m.a intrebat daca vreau sa fim impreuna. I.am spis ca nu stiu intai sa ne vedem... si a zis ca cu atat mai bine ca vrea sa ma sarute... dar imi e frica. nu am mai sarutat nici un baiat pana acum. Cum trebuie sa reactionez? Cum sa sarut? Funda happy

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nepoatele tale sunt rude cu gradul 5 de rudenie, din cate stiu eu, e problema pana la gradul 4 (veri primari), deci, daca stiu eu bine, nu-i problema. Totusi, daca familiile voastre sunt in relatii bune, o relatie stricata intre tine si-o nepoata poate sa ruineze si celelalte relatii, deci nu-i practic.
Dar... nepoatele alea trebuie sa aiba si alte rude, care nu-s rude cu tine, dar tot asa de frumoase... xD

| Zenithf a răspuns:

Eu primul sarut l-am avut la 14 ani, cu o fata de vreo 12-13 ani, desi nu poti lua asta ca norma, poti zice oricum ca nu-i ceva neobisnuit.
Cum? Destul de simplu, capul usor aplecat intr-o parte, ca sa nu va ciocniti nas-in-nas.
Dar... pentru. numele lui Dumnezeu, macar pana implinesti 16 ani, limiteaza-te la saruturi si strangeri de mana. Ok, cu timpul poate ceva mai mult, dar "pasul important (sic)", dupa 16-17 ani.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ia-ti papusa in brate si plimb-o cu el si spune-i sa pupe copilul; eu la 19 ani am sarutat prima data, am 3 copii, de 10 ani de 8 si de 3; dar copilaria cine vrei sa ti-o traiasca? inseamna ca parintii tai nu te controleaza niciodata; s-a intamplat ca fetite ca tine sa fericeasca parintii si sa-i faca bunici; asta e o categorie de oameni mai mari; eu as vrea sa mai petrec o copilarie

| Dariusuu a răspuns:

La 12 anişori ar trebui să mai colorezi nişte cărţi. Nu sunt aici să te judec, încerc să te fac să înţelegi la ce riscuri te expui chiar dacă e doar de o simplă întâlnire.

Aşa vrei să arate prima ta dragoste? O întâlnire cu un băiat pe care nu-l cunoşti deloc şi în care mereu te întreb că cine este oare cu adevărat.
Primul sărut tot timpul e mai stângaci deci ai tot timpul din lume.Nu te grăbi şi aşteaptă să mai creşti.

Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Făcând abstracţie de faptul că tu ai 12 iar ăla 15, cum naiba puteţi să aveţi senzaţii de simpatie unul faţă de altul dacă, din ce spui tu, nici măcar nu v-aţi văzut până acum? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Capriciu a răspuns:

Buna! Pai daca asta este decizia ta, atunci cind iesi cu acel baiat mai intii vorbesti cu el si il analizezi daca iti place de el si in realitate, apoi te gindesti la sarut si nu trebuie sa iti fie frica doar relaxeazate si totul va veni de la sine, vei vedea.Succes!

| Suleyman a răspuns:

Are dreptate denna_6865.

| denna_6865 a răspuns:

Doamne, te rog nu ma lua in nume de rau, adr ai 12 ani, 12..Mai astepata cel putin 2 ani. de acum te gandesti sa iti faci prieten? cand o sa fii mai mare ce o sa faci?
Eu zic sa stai linistita ca nu cred ca iti trebuie prieten de acum asta in primul rand. in cel de-al doilea, nu e nici primul nici ultimul baiat din lume..sa nu crezi ca s-au terminat baietii sau ca se termina pana mai cresti.

| ByBy9518 a răspuns:

Buna fi atentawinking laughing lasa-i pe astia ca sigur sunt de seama cu parintii tai happy Daca dar numai daca esti sugura ca iti place baiatu asta si ca o sa fie vorba numai de sarut dai tot inainte fato happy. EX: eu la 11 ani m-am vazut cu un baiat de 17 ani deci gandeste-te este o diferenta mult mai mare de la mine la el fata de cum e de la tine la baiatu de care iti place. Ne-am intalnit, ne-am plimbat si a ajuns si momentul primului sarutwinking. Am fost impreuna 1 an si jumatate, e adevarat am fost foarte dezamagita cand ne-am despartit pentru ca eram indragostita de el dar a fost bine. Cat despre sarut nu te grabiiwinking el fiind mai mare o sa faca primul pas :X tu doar lasa-l, nu trebuie sa iti spunem noi ce si cum sa faci o sa-ti dai seama pe moment :* Te pup Ai grija si SUCCES! cu sarutulwinking

| littlethings23 a răspuns:

Meh, eu zic sa iti traiesti copilaria, adica poate o fii un pedofil, sau vreun obsedat desta