| woman a întrebat:

Am 13 ani iar prima menstruatie mi-a venit in decembrie 2010.trebuia sa-mi vina ciclu pe data de 25-26 martie dar nu mi-a venit.Deja sunt aproape 2 saptamani de cand nu mi-a mai venit...Aaaa.si n`am facut sex sau tampenii de genu asta... Ce sa fac? Sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| SorynaSweet a răspuns:

Nu, nu te ingrijora, e un ciclu menstrual neregulat. Am prietene carora nu le-a venit 2 luni, apoi la fel. Deci, stai linistita. Funda? big grin

6 răspunsuri:
| No a răspuns:

Prima data ciclul e neregulat. Daca mai intarzie destul de mult du-te repede la ginecologwinking

| Sebby a răspuns:

Nu te ingrijora e ceva normal, iti va veni peste o luna sau doua e normal la inceput.

| yinna a răspuns:

Nu.trebuie sa se regleza.nu iti face griji pot aparea pauze si de 1 luna 2 in primul an.

| Doo a răspuns:

Nu cred.Adica pana se,, regleaza" ia ceva timp.

| IoanaXxxxx a răspuns:

Intra pe site.ul noifetele.ro si intreab-o pe ana! stie cel mai bine :X:X

| Cristina300798 a răspuns:

Stai calm, pe perioda pubertatii menstruatia poate fi nergeulta.Mie de exemplu nu mi-a venit timp de 6 luni apoi mi-a venit iar si acum de 4 luni tot nu am menstruatie.Deci stai calma nu e nimic care sa te ingrijoreze.