| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am 13 ani, si acum o zi am simtit ca as avea un nodul la san. Este la sanul stang, in partea de jos, inclusiv jumatate din sfarc. Este dureros si tare. Nu stiu sigur daca e un nodul, dar mie asa mi s-a parut. Voi ce credeti?
Precizez, nu am sanii foarte mari, iar menstruatia mi-a venit doar o data.

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Asa am avut si eu, cu timpul mi-a disparut.

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu inteleg, de ce nu discuti lucrurile astea cu mama ta? Nu ar trebui sa iti fie rusine..adica ea te-a spalat pana la 6 ani la fund si ea este tot femeie...si e mama ta! Ar trebui sa vorbesti detoate cu ea.

| Gabriela_Olarescu_1997 a răspuns (pentru LarissaMouse):

Am discutat cu ea, nici ea nu stie despre ce e vorba. Partea aceea e rosie, a spus ca ea crede ca m-a muscat vreo insecta, ceva. Insa iti dai si tu seama ca totusi m-am panicat. Am sperat ca cineva dupa TPU ma va ajuta. Nu ma ajuta un comentariu de genul pe care l-ai lasat tu, oricine e constient de faptul ca trebuie sa vorbeasca cu mama sa, fara sa ii fie rusine. Pe viitor inainte de a lasa un comentariu de genul, gandeste-te si tu ca acea persoana e constiienta de faptul asta, si a pus acea intrebare pe TPU pentru a primi niste raspunsuri care sa o ajute, gen cum a fost comentariul Biancai " Asa am avut si eu, cu timpul mi-a disparut. ".