| pusitaaaa20000 a întrebat:

Buna,am 13 ani si am o problema.
Cand ma speri fac atac de panica imediat.Ieri un prieten m-i-a facut o gluma de prost gust mie si bunici mele .Ne.am speriat foarte tare... Tremuram toata simteam ca ma sufoc si inima ionceteaza sa-mi mai bata.
Cand am aflat ca este doar o gluma, am incercat sa ma calmez gandindu-ma ca asa(nu s-a intamplat nimic grav totul este bine)incercam sa ma linistesc am sunat un prieten sa vorbim la telefon ca poate uitam si treceam peste insa nu pot uita.
De atunci ma simt umflata in stomac si ca respir greu.Stiu trebuie sa incerc sa uit sa ma calmez uneorii reusec.Ce sa fac? Mie frica sa nu-mi se mai intample.Cateodata ma gandesc daca nu pateam asa... nu stiu sa fiu cum sunt altii copii de varsta mea ce nu patesc asta!

1 răspuns:
| XxXExpert a răspuns:

Iti recomand sa consulti un medic pentru a preveni vreo posibila problema de sanatate. Nu te lua dupa alte sfaturi care iti pot pune sanatatea in pericol.