| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si jumatate si mustata mea este foarte vizibila si neagra(am inceput pubertatea devreme). Ar trebui sa o rad? Nu imi place cum imi sta...

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Tu decizi, dacă nu îti place cum iti sta, da.

| Anonim195735 a răspuns (pentru aneliram):

Nu o sa trebuiasca sa ma rad mai des dupa?

| aneliram a răspuns (pentru Anonim195735):

Eu știu că o să.ți creasca mai repede daca o iei.

| Anonim195735 a răspuns (pentru aneliram):

Stiu si eu asta dar...n-am ce face

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este o varsta la care trebuie sa faci asta... Daca tu vrei sa o iei si nu iti place, ia-o.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu zic sa o mai lasi sa vezi cum "se comporta". O sa ai timp toata viata sa te barberesti, mai ales daca o sa ai si un job unde trebuie sa fii mereu fresh.
Barba nu creste in functie de cat de des o barberesti, dar cu timpul va creste mai repede.

| Anonim195735 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am lasat-o deja un an. Pe parcurs a devenit mai neagra...si nu vreau sa o rad pentru can "vreau barba". Doar ca nu imi place cum imi sta...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cresterea parul nu este influentata de raderea lui. sunt alti factori care o influenteaza. Cititi ce spun specialistii dermatologi, nu ce spune unul sau altul "din experienta sa".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă alegi să o razi, foloseşte şi o cremă anti-iritaţie după-aia.

| Dana2103 a răspuns:

Depinde cat de repede iti creste atat te razi

| 987632 a răspuns:

Buna,nu îți sugerez sa o razi pentru că după va trebuie rasa mereu, și va creste mult mai mult decât e acum, însă e alegerea ta, eu zic sa o ignori mai bine

| Anonim195735 a răspuns (pentru 987632):

Nu pot sa o ignor...este foarte vizibila, nu imi place cum imi sta si toata lumea rade de mine pentru ca am "mustata de fecior"