| Ioana :x a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa ma epilez pe picioare este prea devreme? as vrea sa imi spuneti un epilator bun pentru varsta mea nu neaparat sa nu ma doara vreau un epliator care sa nu imi lase bubite rosii. preferabil sa gasesc in cora carrefour epilatorul. Spuneti-mi cum sa ii spun tatalui meu ca vreau sa ma epilez si sa imi cumpere un epilator deoarece imi este rusine big grin Am un epilator Philips Beauty Satinelle este bun?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Este bun happy daca consideri ca trebuie sa te epilezi, epileaza-tewinking.

| Ramonaaaa a răspuns:

Pai de ce sa nu te epilezi? Foloseste pentru inceput crema si apoi epilatorbatting eyelashes

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! de ce vrei sa te epilezi? o sa iti creasca foarte urat cand o sa iti creasca si o sa se vada foarte urat dar, daca chiar vrei poti sa folosesti philips caci este bun

| marrr a răspuns:

Eu am epilator de la Braun si este foarte bun, intr-adevar nu elimina durerea de tot dar cel putin este bun si ia tot din jurul luidevil Ii spui pur si simplu ca iti trebuie un epilator, ca ai crescut si vine varatongue

| Anduciu a răspuns:

Si eu ma epilez de pe la 13 ani, cu epilatorul.La inceput doare, dar apoi devine din ce in ce mai suportabilhappy. Eu am Braun Silk Epil.

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Nu e prea devreme.Eu ma epilez de la 12 ani si cunosc fete care se epileaza chiar mai devreme.Foloseste epilatorul pe care il ai dejahappy>big grin

| zafrina a răspuns:

SA NU TE EPILEZI! in primul rand daca esti blonda sa u faci o astfel de prostie pana al vreo 15 16 ani
daca esti bruneta incarca sa te epilezi de abia pe la varsta de 15 ani
atunci cand te epilezi parul o sa-ti creasca mai repede mai urat mai mai mare
mai bine nu fa prosti asta

| anuska a răspuns:

Nuuuuu nu face o asemenea prostie! ai suficient timp sa te epilezi dc sa incepi de pe acum

| BrUnEtA_2704 a răspuns:

Mai bine foloseste crema depilatoare... e cea mai buna.nici nu te doare.si e buna si pentru subrat.maini