| Florennce a întrebat:

. Buna. am 14 ani! Ce credeti, e bine sa invatati pentru note sau pentru voi? Observ de la un timp ca am inceput sa invat doar pentru note ca sa am media generala mare.desi inainte invatam tot la fel de bine dar nu pentru note! Funda!

XoXo kiss

5 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Adevarul crunt e ca in Romania nu ai ce sa inveti in scoala si majoritatea materiilor nu te ajuta la absolut nimic odata ce ai luat diploma. Daca vrei sa inveti de placere alegeti un domeniu si inscrie-te la cursuri in afara scolii.Eu spre exemplu pe langa scoala fac cursuri de design.In scoala insa,invata pentru note,sa-ti iasa medie mare, ca sa poti intra la un liceu bun si apoi la o facultate buna, fiindca asta e sistemul romanesc:Cine stie sa copieze ajunge departe.Hope I helped.happy

| bump a răspuns:

Pai.eu sincer invat ca sa imi iasa media generala mare, mai ales ca sunt si cls. a 8a si incerc din rasputeri sa iau note cat mai mari,

| LotusRadioactiv a răspuns:

Depinde de interesul tau pentru viata. Adica faptul ca nu te-ai lasat si inveti este de admirat, insa ai putea sa fii mai interesata de lectiile de la scoala legand totul de viata de zi cu zi. Orikum, cu toti am avut o perioada mai "somnolenta", dar trebuie sa fim totusi atenti la ore pentru a nu ne lasa lipsuri mari happy

| puffika a răspuns:

Si eu tot intra 8 a sunt si m-am pus pe tanjeala!
Adica da uneori inv pentru note!

| BiancaW a răspuns:

E bine sa inveti pentru tine,dar e bine sa inveti si pentru note...big grin
Si eu acum ca sunt a VIII-a invat mai multe pentru note, sa pot intra la liceul la care vreau, si probabil asta faci si tu.happy