| blackclover22 a întrebat:

am 14 ani, de curand am terminat un gimnaziu in moldova si am venit peste hotare deoarece toata familia mea este aici si acum invat aici la o scola in limba greaca, este foatre greu din cauza limbii deoarece nu o cunosc defel. Sistemul lor de invatamant este nasol mai usor ca la Romania si nu se invata foarte bine. vreau foarte mult sa ma reintorc in tara si sa-mi reiau studiile insa deja e prea tarziu, un semestru deja e pe terminate si trebuie sa astept un an ca sa ma reintorc acasa, ce sa fac? Inteleg faptul ca familia este importanta dar si viitorul meu e important nu? fac lectii adaugatoare de limba greaca si merg si la scoala dar nu vad foarte multe beneficii din asta (singurul beneficiu este ca voi invata limba) eu vreau sa plec dupa liceu la o universitate de limba engleza insa la ei engleza nu e dezvoltata. ma simt confuza si pierduta in propriile-mi ganduri nici nu mai stiu ce sa fac, mie si frica sa ma intorc in tara sa ma inscriu la un liceu. ce sfaturi imi puteti da? astept raspunsurile voaste. va multumesc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ai reușit până la urmă, suntem deja în 2019?