| NaziPatrick31 a întrebat:

Buna am 14 ani si as vrea sa imi raspundeti la aceasta intrebate, poveste.In semestrul 1 la clasa a 8 imi incepuse sa imi placa de o fata cuncare eram coleg de scoala si de ore in particular.Ea in timpul orelor se tot uita la mine si ma tot lovea cu piciorul iar la scoala nu ma baga in seama.In semestrul 2 am intrebato daca ma place si a zis ca nu ma place,i am zis si eu ca o plac. Dupa un timp am intrebato ce nu ii place la mine,iar ea a zis ca nuntrebuie sa aiba un motiv anume, si ca are iubit, dar de fapt ea nu avea si mai ales ca mie imi zicea un nume iar la alcineva alt nume.Intr o zi am anulat parola de la telefon si un coleg s a uitat ce am vorbit cu ea si a spus la alcineva pana a aflat toata clasa, iar ea s a suparat.Acuma este mai spre sfarsit de a 8 si nu stiu ce sa fac, Mai pot face ceva ca sa o pot cuceri? Daca da sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

Nu face pe insistentul! Sunt fata, si mie nu imi plac tipii insistenti. E normal sa se simta prost dupa ce toata clasa a afla de conversatie. Incearca sa o lasi mai moale, sa ii lasi un timp sa se gandeasca, sa respire. Din cand in cand mai uita-te la ea, mai zambeste-i. Dar nu insista. Sa fi atent sa vezi daca are vreodata nevoie de ajutor, si tu sa fi primul care o ajuta. Daca e de serviciu pe clasa, mergi tu in locul ei si spala burete, arata-i ca esti un baiat finut. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

E clar că fata nu e interesată şi a zis că are iubit ca un pretext s-o laşi în pace. La acele ore probabil doar se plictisea şi se juca puţin cu tine. Mai există o variantă, poate doar încearcă să facă pe inabordabila. Oricare din situaţiile astea ar fi, detaşează-te de ea, ignor-o şi vezi cum reacţionează. Dacă se luptă să-ţi recâştige încrederea înseamnă că te place, dacă nu, nu.