| Lyndsey a întrebat:

Am 14 ani si cred ca visul meu este sa devin stewardesa. Spuneti-mi si mie cine are o asemenea meserie si cum e(cei care stiu).Cat se plateste pe luna? La cat timp faci un zbor? Cine imi da cat mai multe informatii primeste fundita, iar restul voturi.happy

Răspuns Câştigător
| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Gata m-am interesat pe mai multe siteuri.In tara salariul este jalnic (sub 1000 de lei), trebuie sa ai pile ca sa intri iar facultatea e 3000de euro(presupun ca la cu plata nu la stat...sau si la stat? nu stiu asta nu a mentionat).straight face Dupa ce ai pus intrebarea m-am uitat pe mai multe site-uri.Lasa visul asta.Mda intr-adevar e o meserie frumoasa dar salariul este slab.Ma asteptam la 1000 de euro pe putin dar acum...cauta-ti alta meserie.Ai timp sa iti gasesti vocatiawinking. Funda?happy

4 răspunsuri:
| GhostBehindTheDoor a răspuns:

Nu stiu mare lucru despre meseria asta.Stiu ca se plateste bine si trebuie sa stii 1-2 limbi straine(engleza foarte bine si cu a 2-a sa te descurci cat de cat-recomand franceza a 2-a limba, vad ca se vorbeste destul de des). Succes. Sper sa iti indeplinesti visul.

| Lyndsey explică (pentru GhostBehindTheDoor):

Cat ar fi salariul?:d

| Lyndsey explică (pentru GhostBehindTheDoor):

Multumesc mult.kiss

| GhostBehindTheDoor a răspuns (pentru Lyndsey):

Mi-a facut placere sa te ajut :*winking