| Aaale a întrebat:

Am 14 ani si de cand a inceput vacanta in prima luna adica iunie ieseam afara ca orice copil normal, din iulie a inceput sa am niste stari de ameteala, greata etc.
Am fost la doctor si mi s-a spus ca am lichid la inima.
De atunci si pana acum imi e frica sa ies din casa, nu mai sunt eu efectiv.
Nu stiu ce sa fac... imi puteti da voi o idee?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și doctorul nu ți-a dat nici o indicație?
Nu ți-a zis ce trebuie să faci?

| Totenkampf a răspuns:

Te lași prea mult controlată de stres și frică. Fii puțin mai curajoasă și realizează că există oameni mult mai bolnavi decât tine și foarte fericiți, și se bucură de orice moment al vieții.

Ai doar 14 ani, e vară și orice plimbare prin parc poate fi un prilej de relaxare, în special seara și dimineața. Nu depune efort exagerat și ia-ți medicația prescrisă și totul va fi în regulă.