| IngerasulMicutz a întrebat:

Buna,am 14 ani si in ultimul timp ma simt foarte prost, parintii mei sunt plecati in Italia ..de peste un an..stau la bunici.
Am inceput sa fiu trista in fiecare zi, sa plang din nimicuri.(inainte am mai avut probleme si inca mai am cu familia.).de obicei sunt o fire sensibila,timida si retrasa:/
Ma simt foarte singura, bunicii nici nu ma baga in seama, uneori ma injura bunicul...din nimicuri.
Nu mai mananc, si uneori am senzatia ca nu imi pasa ce mi se va intampla.
Cu parintii mai vorbesc la telefon.dar nu ma ajuta. Odata am plans aproape toata ziua, continuu, pana ce m-am saturat sa tin in mine, si m-am enervat si m-am taiat cu lama.Stiu ca nu a fost bine.De atunci de cate ori sunt foarte suparata ma tai...
Nu mai stiu ce sa fac, deja numai suport pe nimeni si nimic...
Vreau sa nu ma mai tai..chiar am incercat dar nu pot.Parca ma doare mai mult tristetea decat lama.
Nu pot trece peste problemele din trecut...
Sfaturi pliz sad
M-am grabit la categorie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide sa vorbim, daca vrei. nu trebuie sa fi trista, parintii tai te iubesc si au plecat acolo cu un motiv, esti o fata puternica, nu trebuie sa recurgi la a-ti face rau...

3 răspunsuri:
| Ezeru a răspuns:

Pastreaza-ti calmul. Esti intr-o situatie foarte delicata. Nu este o rezolvare sa iti faci rau singura si iti spun asta din experienta din pacate sad Cel mai bine este sa traiesti in viitor. Sa lasi trecutul deoparte si sa te concentrezi pe viitor. Incearca sa iti faci prieteni foarte buni. Incearca sa socializezi. Poate nu o sa observi, dar intr-un fel acei prieteni iti vor inlocui oarecum golul...

| IngerasulMicutz explică:

Pardon, voiam sa spun Germania.Ma gandeam la altceva...

| AddushAndrada a răspuns:

Încearcă sa vorbești cu părinții tăi și spune-le cum te simți, asta în cazul în care te înțelegi cu ei. Dacă nu, găsește o persoana în care poți avea încredere și vorbește-i și descărcă-te asa. Nu merita sa îți faci și mai rău singură decât îți e deja.