| dhdhdbdbdbdh a întrebat:

Bună, am 14 ani si nu am deloc sâni, ciclu la fel nu am, cu mama nu pot vorbi despre aceasta tema fiindcă ea nu mi-o povestit niciodată și imi e rușine, de aceea vreau sa va cer ajutorul vostru, deci am 14 ani nu am am sâni(la mama sunt destul de mari, la mine la sâni de aproape un an jumătate am un fel de piatra (am înțeles ca asa trebuie sa fie și când apăs puțin ma doare si gurgulul după idee trebuie cumva sa îsi schimbe forma dar la mine de exemplu daca sunt la cald se umfla nu stiu cum, cum sunt la frig se schimba si se face mi )si o început a creste parul pubian, subraț si la fel am înțeles ca așa trebuie, scuzați-mă de asa detalii dar îmi trebuie cu cineva sa vorbesc, spuneți-mi va rog care sunt semnele ca cresc sanii si dacă mai este șansa sa crească.
Răspunsul tău aici...

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si daca n-ai sani ce? Daca ai figura misto, corp, ajunge.
Sunt sanse sa creasca sanii, esti inca prea mica ca sa zicem ca n-ar mai creste.
Dar si daca nu mai creste, aia e. Nu e o problema, bine ca ai maini si picioare, ca daca nu aveai, acolo era o f mare problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici Angelina Jolie nu are sâni și nu se mai plânge. În fine, ea și-a extirpat sânii de frica sa nu facă cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semnele ca cresc sânii sunt creșterea sânilor. Pubertatea a inceput deci e și ciclul pe drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștită, o să vină...și apoi o să îți pară rău că a venit. happy Așa eram și eu prima oară, entuziasmată...dar s-a dus entuziasmul. big grin
Semnele sunt, deci nu îți face griji.

| dhdhdbdbdbdh explică (pentru anonim_4396):

Dar mai sunt șanse sa crească pieptul(sânii)

| anonim_4396 a răspuns (pentru dhdhdbdbdbdh):

Sigur că vor mai crește, ai abia 14 ani. happy Și la mine a durat mai mult până să crească așa cum trebuie... Îmi amintesc că în generală eram puțin complexată că aveam sânii mici, iar multe din colegele mele îi aveau parcă mai mari...și mă întrebam ce nu e ok la mine, deși aveam menstruație. Dar după 17 și în special după 20 de ani s-au rezolvat lucrurile.
Ideea este că fiecare fată are ceasul ei și nu trebuie să te compari cu nimeni. Griji trebuie să îți faci doar dacă menstruația nu va veni până la 16 ani, până atunci e totul bine. happy

| dhdhdbdbdbdh explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult de sfat)

| Crescent a răspuns:

Vorbeste cu mama ta. Si in caz ca te gandesti ca nu a spus nimic, probabil ca asteapta sa o faci tu prima