| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 14 ani și nu mi-au crescut deloc sânii pe când prietenele mele deja sunt foarte dezvoltate.
Am înălțimea de 1.60 și 45 kg.
Spuneti-mi dacă este normal sau cum sa fac sa-mi crească

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal, ca tu nu le mostenesti pe prietenele tale ci pe mama ta, iar sanii cresc hormonal.
Din pacate, nu poti sa faci nimic ca sa-ti creasca sanii, doar sa mananci sanatos, 3 mese pe zi, cu multe legume si fructe, ca sa cresti aportul de vitamine si minerale, sa te poti dezvolta frumos si armonios la corp.

| Trustmotorcy a răspuns:

Este un lucru genetic, dar înțeleg că ești tânără și destul de slăbuță. Nu te impacienta.

Până la 20 de ani vei mai crește și vei avea niște sâni normali.

| Mămăligă96 a răspuns:

Sânii nu prea conteaza, incearca/incepe sa faci exercitii de mărirea posteriorului si iti spun eu ca o sa umble mai mulții băieții dupa tine