| cristina23maria a întrebat:

Am 14 ani si o relatie cu iubitul meu de 16. Suntem impreuna de 6 luni si am fost la destule party-uri impreuna si nu s-a intamplat nimic..stiti la ce ma refer.
Doar ne-am sarutat unul peste altul. Incerca sa-mi dea tricoul jos, dar cu greu l-am lasat ramanand in sutien.
Ultima data a incercat sa-mi dea sutienul jos si m-am speriat de moarte, si nu am mai vorbit cu el 2 zile.
Sunt o fata cu capul pe umeri cand e vorba de acest subiect. I-am explicat de multe ori de ce nu vreau sa imi incep viata sexuala de acum, dar vad ca nu prea intelege. Ce sa fac?
Mi se pare ca sunt prea mica pentru chestiile acestea si ar trebui sa ma preocupe scoala, nu sexul.
A zis ca nu vrea sex acum, vrea doar sa stam fara multe haine pe noi incat sa ne simtim bine.
Precizez ca e prima lui relatie cu o fata.
Voi ce parere aveti? Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

E complicat, nu ar trebui sa te grabeasca si sa bage vrajeli ca e incomod. Mie mi s-a intamplat chiar recent o chestie de genul si tot cu un baiat de 16 ani. Eram impreuna de cateva zile si tot incerca sa imi bage mana pe sub tricou si chiar sa mi-l dea jos. Eu m-am opus mereu, nu l-am lasat iar dupa cateva zile s-a despartit de mine si am aflat de la prietenii lui ca statuse cu mine doar pentru corp. Te-as sfatui sa ai grija si sa nu il lasi sa te convinga sa faceti sex daca tu nu vrei (e normal sa nu vrei de la varsta asta). Daca te iubeste ar trebui sa respecte asta. Bafta!

12 răspunsuri:
| Chubby2104 a răspuns:

Dacă tu îl crezi cu faza cu prea puține haine spusă de el, adică, dacă ai incredere în el, este bine. Tu îl cunoști cu mult mai bine decât noi, în așa fel încât să îti dai seama, după 6 luni de relatie, dacă minte sau spune adevărul.
Se vede că ești o dată educată, deci, te rog, rămâi așa. Învăță, că dacă o să pierzi vreun an o să îti strici viața. Și pentru ce? Pentru un băiat? Draga mea, din ăștia găsești oriunde.
Sper să te descurci! Baftă!

| cristina23maria explică (pentru Donsavas):

Stiu ca ma iubeste. M-am despartit o data de el pentru o cearta si a avut o criza de plans. Nu sta pentru corp, sunt plata..adica nu mi-a dat niciodata impresia ca sta pentru asta, Doar ca nu stiu ce sa cred. A zis ca asteapta cat e nevoie, dar face rau cand mergem la party uri si nu stiu ce sa cred. Ma opun destul de mult cand intrebe limita.

| cristina23maria explică (pentru Donsavas):

Multumesc!

| cristina23maria explică (pentru Chubby2104):

Cu siguranta asa voi ramane! Parintii nu mi-au oferit asa multa educatie. Am invatat singura ce e bine si ce e rau.
Am incredere in el, doar ca uneori hormonii lui isi fac de cap si poate de aceea se comporta asa..nu stiu ce sa cred.
Totul are o limita.
Multumesc pentru raspuns. Ai grija de tine!

| cristina23maria explică (pentru Chubby2104):

Apropo, poza de profil e faina smug>

| cristina23maria explică (pentru cristina23maria):

Ma opun destul de mult. Exista o limita. **

| devilshelp a răspuns (pentru cristina23maria):

La petreceri face rau dupa ce bea alcool sau cand e in jurul prietenilor lui?

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ai mare dreptate! La 14 ani altele ar trebui sa-ti fie preocuparile...in fine. Ideea e ca tipu' asta te cam ia de proasta...adica serios "vrea doar sa stam fara haine pe noi incat sa ne simtim mai bine".

| cristina23maria explică (pentru IoanaRoman09):

Oricum l-am refuzat cand a spus asta. Nu poate sa ma controleze.

| cristina23maria explică (pentru devilshelp):

La petreceri stam doar noi intr-o camera, alcool nu bea

| Donsavas a răspuns:

Bravo! Asta i am zis si eu unei fete de 15 ani care nu a pomenit de scoala. Vrei sa fi femeie în adevăratul sens al cuvântului sau vrei sa fi doar in pat? Fii matură, cu incredere si inteligenta te descurci in viata, nu cu experienta sexuala. Ai timp s o trăiești din plin si sa fi mândră de asta cat si al tau soț de tine!

| Chubby2104 a răspuns (pentru cristina23maria):

Multimeeeeeeesc