| Daniela408 a întrebat:

Bună, am 14 ani și sânii mei sunt lăsați și cred ca ar trebuie să port sutien pentru ca se cam vede urât, dar am auzit de foarte multe ori că din cauza sutienului ți se lasă, voi ce părere aveți sa port sau nu?

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Sutienul este făcut tocmai pentru a susține sânii.
Nu, nu se lasa din cauza sutienului, sunt alți factori interni care declanșează asta, precum și dispunerea țesutului adipos la nivelul glandei mamare ( variază la fiecare fata). Poți purta dacă simți nevoia de susținere, oricum la 14 ani este ok.

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E invers.Ti se lasa pentru ca nu porti sutien.

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Eu port bustiera inca de la 11 ani... Eu zic ca ar trebui sa porti...