| nikooleta a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata. De ceva timp nu am o relatie cu cineva si ma simt foarte singura. As vrea sa gasesc pe cineva(de sex opus) cu care sa ies dar eu sunt o persoana nu prea comunicabila si nu pot intra in vorba cu persoanele de sex opus. Eu de obicei imi gasesc prieteni cind plec la tabara sau in excursie dar aceasta nu se intimpla foarte des. Va rog dati-mi niste sfaturi cum pot sa ma imprietenesc cu persoanele de sex opus.
P. S. Va rog fara raspunsuri de genul - esti prea mica sau nu fi asa de timida. Funda* pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Fii tu naturala.prietenoasa.glumeata pentru ca baietilor le plac cel mai mult fetele naturale nu teatrale, fitoase.Incerca sa comunici cu baietii sa spui glume sa fii tu asa cum esti.Nu trebuie sa te prefaci sa atragi atentia cuiva.Cine te place va vrea sa iasa ca tine asa cum esti pentru ca daca incerci sa te prefaci nu vei putea mereu.Bafta Ai incredere in tine. funda?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa lasi rusinea la o parte, daca nu te crezi capabila de asa ceva roaga pe cineva sa iti prezinte un baiat de care iti place.

| buterfly a răspuns:

Pai pentru inceput ti-as spune ca daca esti o pers mai timida poti sa intri in vb cu dif persoane prin intermediul hi5-lui, facebook sau orice retea de socializare...winking
Din cate am inteless eu esti o pers mai inchisa in tinestraight face...Incearca totusi sa comunici cat mai mult cu persoanele din jurul tau happy
Succes!:*

| Foca a răspuns:

Ia Id meu poti vb ca mine sa nu mai fi singura :d iuli_yo16 :p

| sceptic a răspuns:

Prin retele de socializare ca facebookul, hi5-ul,messul,chiar si TPU, te poti baga in seama cu unele persoane, le cunosti si poate iese ceva.Sau mai usor, daca ai vreun prieten sau prietena cu care sa iesi si sa aduca niste baietii astfel incat sa va cunoasteti.

| VitaminaColorata a răspuns:

Comunicativa.happy
Nu comunicabilawinking
Paaai.:d In primul rand te poti face placuta de altii si asa o sa intre lumea in vorba cu tine.happy
Incearca sa fi mai "dezghetata"
Daca e de sex opus nu conteaza ca tot om e.thinking
Bafta!

| adriana996 a răspuns:

P.s. ai timp fato!

| RoxyLove_5389 a răspuns:

Fi serioasa nimeni nu iti va lua gatul daca de exemplu il intrebi cat e ceasul sau unde e laboratorul de chimie trebuie sa iti vina tie o idee sper ca te-am ajutat

| georgib a răspuns:

Iesi in locuri publice cu o prietena, sau doua si agatati si voi niste baieti, adica e de ajuns sa le bagi o privire doua si gata iti cer si nr de telefon...numai inceraca sa iti cauti pe cineva de varsta ta nu mai mare pentru ca el se va gandi, probabil, numai la sex big grin