| Seroux a întrebat:

Buna,am 14 ani si vreau cat mai mult par facial(barba e prea mult spus happy ) Deja mustata a inceput sa se inegreasca si pe gat am cateva fire de par dar pe obraji foarte putine.Am folosit si minoxidil si probabil ca de acolo acele fire de par pe obraji dar nu am putut sa folosesc zilnic pentru ca am fost si plecat si nu prea am vrut pentru ca este o senzatie nasoala dupa ce te dai cu el.
Iar acum o intrebare pentru baietii care au, stiu ceva metode bune pentru a creste parul facial mai repede, va rog sa imi spuneti.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Spartacus12345 a răspuns:

La 14 ani nu vad de ce ai vrea atata par facial. Inca esti copil, nu trebuie sa arati ca un adult in toata regula. Plus ca nu are cum sa iti creasca prea mult par pe obraji.
Mai intai elimina cu lama parul pe care il deja pentru ca asa el va creste tot mai mult si se va indesi. Poti sa o razi chiar o data la zile. Apoi somnul este foarte important pentru cresterea parului, trebuie sa consumi multe proteine, vitamina D si magneziu si nu in ultimul rand e bine de stiut ca stresul poate afecta cresterea parului.
Succes!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat ai sa urasti barba aia peste vreo 10 ani cand probabil va trebui sa o dai jos zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 14 ani la ce mama naibii îți trebuie ție?

| Seroux explică (pentru anonim_4396):

"Dar tu de ce mama naibii raspunzi la o intrebare cu o alta intrebare?" happy happy

| Ciscodus a răspuns:

Totul e genetic