| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, aproape 16 si sunt scundă. Am 1.54m si 50kg. Stiti cumva daca mai pot creste?
Am auzit de la profesoara mea de biologie ca fetele mai cresc in înălțime doar doi ani dupa prima menstruatie, este adevarat? Mentionez ca prima menstruatie am avut-o la 10 ani si 9 luni.
Multumesc pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Puiule, prea mult n-o sa mai cresti, undeva la 2-3 cm pana termini liceul.
Eu cred ca fetele scunde sunt la fel de frumoase, nu trebuie sa fii inalta cat gardu’ ca sa iesi in evidenta.
Iubita fratelui meu are 1.50 si el 1.85, deci inaltimea chiar mu conteaza.
La 50 de kilograme ai o greutate ideala la inaltimea ta happy

| AmedeeaBeea a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Multumesc mult pentru raspuns!?
Ma stresez putin din cauza înălțimii, pentru ca in viitor vreau sa dau la Academia de Poliție și nu aș vrea ca înălțimea sa fie un obstacolcrying((

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetele isi inceteaza cresterae in inaltime in jurul varstei de 16 ani.
Mai ai 1 an si ai putea face un sport, ca sa-ti stimulezi hormonii de crestere! Dar esti cam plinuta pentru inaltimea ta, trebuind sa ai maxim 44 kg la inaltimea de 1.54m.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si chiar daca nu o sa mai cresti poti purta tocuri

| Sofer a răspuns:

O sa mai crești. Câțiva centimetri.