| DeeDeeDenna a întrebat:

Am 15 ani jumatate si de cateva saptamani m-am certat cu un asa zis "prieten" pe care il plac si acum... As vrea sa ma impac cu el... Dar el nu ma mai baga in seama de la un timp straight face Ce as putea sa fac? In saptamanile astea nici eu nu l'am mai bagat in seama.Sh dupa cateva zile dupa ce ne'am certat el a incercat sa se impace cu mine. Dar la cat de orgolioasa sunt am facut pe indiferenta sad broken heart

Răspuns Câştigător
| AlinaAndreeaa a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta.Si eu am 15 ani.Eu m-am despartit de prietenul meu pentru ca vroiam sa fiu singura.si el nu a mai vorbit cu mine... vorbea doar cu cea mai buna prietena a mea.si asta ma enerva la culme pentru ca eu inca il mai placeam si intr-o zi am aflat ca el i-a spus celei mai pune prietene ca ii e dor de mine.Iar vinerea asta ...stateam pe scari la scoala iar el prima data s-a dus la prietena mea (nu o place) si a vorbit mai intai cu ea si cand a coborat scarile a venit la mine si m-a zburlit m-a salutat si din instinct amandoi ne-am imbratisat(trebuie sa recunosc ca si mie imi era dor de el) si m-a pupat pe obraz si m-a alintat (cum imi zicea el cand eram impreuna ) si m-a intrebat daca mai vreau sa ne impacam (dar nu stiu de ce m-a intrebat asta )laughing. nici eu nu l-am bagat in seama pentru ca am fost orgolioasa, dar incearca sa vorbesti cu el.sa il saluti sa vezi ce mai face macar sa ramaneti prieteni.si dupa ai sa vezi daca mai vrei sa fii cu el. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Du-te la el si fa-l sa te asculte. Spune-i ca-ti pare rau si mai spune-i tot ce simti in legatura cu cearta voastra. Bafta!