| annyeanna01282 a întrebat:

Am 15 ani si 1, 57 credeti ca pana la 18-19 ani pot sa mai cresc macar 10 cm?

8 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Vesnica intrebare legata de inaltime...Normal ca vei mai creste. Ai de abia 15 ani. Nu te astepta insa sa cresti dintr-odata. Vei creste treptat.

| OFetitsaRoz a răspuns:

Vei creste depinde d organism... poti creste chiar si 15 cm...

| mgtow a răspuns:

O sa ajungi sa cresti mai mult pana la 1.70 depinde de metabolismul tau.

| Goby a răspuns:

Daca esti o persoana inactiva din punct de vedere fizic n-ai nicio sansa. Incearca dupa cursuri sa mergi la baschet, handbal, volei si o sa cresti fara nicio indoiala. In plus, incearca sa nu iti faci probleme in legatura cu inaltimea caci pentru o fata 1, 60-1, 65 e ceva normal. Nu uita, un suflet urias incape in oricine, indiferent de inaltime!

| BogdanASCRD97 a răspuns:

Mrg...in primul rand depide daca ai activitati care iti pun sanatarea in pericol (fumat, baut) si depinde daca in timpul liber faci sport happy

| mikmiki a răspuns:

Ai sa cresti nu te ingrijora.Ai de abia 15 ani si pana la 18-19 ani ai timp sa mai cresti... daca vrei sa cresti mai repede fa exercitii de intindere sau practica un sport de ex:baschetul.

| annna a răspuns:

Eu cred ca o sa mai crestibig grin

| alyna_6823 a răspuns:

Nu iti face griji...vei creste...doar trebuie sa astepti! Tu ai abia 15 ani! pana la 18-19 ani crede-ma te vei inalta! Successs