| MrBatman17 a întrebat:

Buna, am 15 ani și 175 de cm, sunt băiat și momentan am 76 kg, inițial aveam 85 (foarte mult) dar in ultimele luni am reușit să slăbesc câtva. Cate kg trebuie sa am ca sa arat bine, nu mă refer la greutatea ideala pentru a fi sănătos, cam cate kg trebuie sa am că sa arat și eu mai normal?

Răspuns Câştigător
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

75-65kg daca vrei sa ai un corp fit

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani si 1.75m ar trebui sa ai maxim 75 kg.
Apuca-te de un sport, care te va ajuta sa te dezvolti frumos si armonios si sa pierzi din tesutul adipos.
Nu recomand SALA, care iti inhiba hormonii de crestere in inaltime! Sala este recomandata dupa 20 de ani, cand cresterea ta este incheiata.

Uite aici un caz similar cu un tanar de 19 de ani, care a ignorat sfatul sa nu meraga la sala, cand era adolescent si nu a mai crescut deloc in inaltime, de la 15 ani, uite aici;
https://www.tpu.ro/......cineva-de/

| christall a răspuns:

La baieti cat e inaltimea atat trebuie si greutatea...adica tu ai 1.75... 75kg, 76 cat ai tu e foarte bine

| MrBatman17 explică (pentru christall):

Pai o fi, dar am burta mare laughing)

| MrBatman17 explică (pentru christall):

Pai tot am burta destul de mare

Răspuns utilizator avertizat
| PașaHassano a răspuns:

Apuca-te de sala / arte martiale