| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si in 4 luni si jumatate am un eexamen, am extrem de mult de recuperat si nu fac fata, dupa jumatate de ora de invatat sunt extrem de obosita nu ma pot concentra, invat foarte greuu, ce mi-ai recomanda? sa iau lecitina o data pe zi si pe langa asta si memo sim sau memoplus? cat ttimp sa iau si cate?

Răspuns Câştigător
| Giovani_Luca_1998 a răspuns:

Nu-ți recomand sa iei pastile.
Doar fii mai relaxata, gândește pozitiv, ia-o încet in ordine cu fiecare lecție.
Fixează-ți-le bine in minte fără prea multe griji, e doar un simplu examen, o sa urmeze altele și mai grele.
Fii pozitivă și zâmbește!

1 răspuns:
| Evelinmariaa a răspuns:

Sa nu faci cumva prostia sa bei pastile de reținut, de invatat sau ceva de genul. Nu te vor ajuta la nimic. Iti vorbesc din proprie experiența. Si eu am trecut prin exemenul din clasa a 8a si te inteleg. Tot ce trebuie sa faci este sa iti faci un anumit program. Va fi si mai Eficient pentru tine. Daca vrei ceva care sa te ajute cu adevarat sa te concentrezi si sa acumulezi mai usor informații, poti consuma lapte sau nuci. Sunt geniale. De asemenea, folosește marcăre colorate pentru a sublinia chestiile esentiale pe care dorești sa le inveti.