| DenisaDenisoka1234 a întrebat:

Bună.
Am 16 ani,anyway
Plac un băiat,care totodată e şi colegul meu de clasă...
El m-a plăcut, dar nu ştiu dacă încă mă place.
Eu mi-am dat seama recent că îl plac.
Cum aş putea să-mi dau seama? Sau ar trebui sa îi spun că am sentimente pentru el?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

CRed ca poti sa-l intrebi, ca nu ai de unde sa-ti dai seama, nu exista un semn sau o imbracaminte purtata in vreun fel, ca sa semnifice asta.

| Harabor_Dani_1998 a răspuns:

Dacă el îți oferă atenția lui și renunța la alți pentru a sta cu tine și a vorbi fi sigura ca încă te place, dacă se uita intr-un fel aparte la tine dacă este timid atunci nu mai aștepta. Poți încerca sa-l săruți fi sigura ca nu te va refuza și va veni totul de la sine fără cuvintewinking