| spawni a întrebat:

Am 16 ani si in iunie voi merge in valencia cu avionul, iar acum intrebarea mea: EU LA 16 ANI pot sa merg numai eu SINGUR sau trebuie sa am insotitor?(cu wizzair voi calatori)! funda!

1 răspuns:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Minorul poate parasi teritoriul tarii doar pe baza unei procuri facute la notar in care parintii (neaparata amandoi, daca nu se prezinta certif de deces, etc) semneaza ca sunt de acord ca acesta sa treaca granita insotit de un adult anume, care sa aiba la randul lui cazierul in alb, scos de la politie.