| AndreeaUchiha a întrebat:

Am 16 ani si vrea sa stiu parerea voastra sincera si sa imi spuneti daca e o problema faptul ca nu am prieteni deloc. bunicii, verisori. La scoala vorbesc cu colegii le cer parerea la Adica nu ma consider chiar antisociala vorbesc cu parintii, teme sau vorbim despre seriale etc..Imi place sa imi vizitez bunicii si sa petrec timp cu parintii dar in rest stau singura in camera mea si desenez, citesc sau ma uit la un serial, film, anime. In vacante nu prea am iesit deloc cu alti copii, dar nu prea ma deranjeaza acest lucru. Atunci cand ies afara cu alte fete, ele vorbesc doar despre one direction, baieti si fete pe care nu le cunosc sau barfesc(lucru care ma deranjeaza nespus si ma simt incomfortabil).De aceea evit sa ies pe afara si cand ma suna cineva sau imi da mesaj sa iesim spun ca am treaba. Stiu ca v-am plictisit cu povestea vietii mele dar chiar vreau sa stiu daca e vreo problema ca nu am prieteni deloc chiar daca ma simt bine desi cateodata ma simt cam singura. Deasemenea cand eram mica copii faceau baza de nasul meu care era cam mare si ii evitam. Credeti ca m-a afectat acest lucru si de aceea resping persoanele din jurul meu sau pur si simplu nu am gasit persoane cu care sa ma inteleg?

Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

Nu este o problema in a fi introvertita. Oricum nu exista prieteni, deci cand te simti singura e bine ca ai metode prin care iti poti ocupa timpul: uitandu-te la seriale, filme, desenand, citind. Si eu fac cam aceleasi lucruri. laughing)
Cel mai important e sa fii tu multumita cu tine.

| AndreeaUchiha explică (pentru Muwz):

Multumesc pentru raspuns chiar m-a ajutat parerea ta si cred ca ai dreptate cel mai important e sa fiu eu multumita.

| Muwz a răspuns (pentru AndreeaUchiha):

Pai nici eu nu sunt genul caruia ii place sa iasa pe afara, deci stiam cam stiam ce sa-ti spun. Multumesc si eu la randul meu.

11 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Prieteni "adevarati" nu prea gasesti.
Iar singura nu poti sa traiesti, incearca sa te apropii de persoanele cu care te intelgi si cu care ai lucruri in comun.

| AndreeaUchiha explică (pentru OldSoul):

Multumesc pentru raspuns. O sa incerc.

| UzOm a răspuns:

Nu, nu e o problemă până când apare dorința de suicid.

| AndreeaUchiha explică (pentru UzOm):

Banuiesc ca ai dreptate. happy

| VenomMMA a răspuns:

Nu-i nicio problema. Si eu sunt la fel. Atata timp cat tu te simti bine asa, nu vad ce-ar fi rau in asta. Prietenii vin si se duc. Doar familia ramane langa tine. tongue

| AndreeaUchiha explică (pentru VenomMMA):

Multumesc pentru raspuns! Ai dreptate familia va fi mereu acolo pentru mine!

| nojukebx a răspuns:

Buna Andreea, si eu sunt fix in aceeasi situatie ca a ta. Nu am prieteni deloc, dar la scoala comunic cu colegii insa..nu am reusit sa leg o prietenie cu cineva.sad
Dar hei, nu-i bai.
daca vrei sa ne cunoastem si sa vorbim imi dai Facebook-ul tau in privat daca vrei happy, eu nu pot sa dau inca mesaje.

| MareaGravitate a răspuns:

Pentru a te intelege cu o persoana trebuie sa ai macar ceva in comun cu ei si sa te intrige persoana respectiva. Unii oameni inca nu si au gasit persoanele potrivite(si eu sunt cam la fel dar nu conteaza). Trebuie doar sa ai rabdare si incearca sa cunosti fiecare persoana cu adevarat inainte de a judeca. Nu stii niciodata ce este in spatele cortineilaughing)

| AndreeaUchiha explică (pentru MareaGravitate):

Multumesc pentru raspuns.Cred ca ai dreptate inca nu am gasit persoane cu care sa am lucruri in comun.