| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 17 ani si sunt fata! Din copilarie de la 13 ani am intalnit un domn si o doamna el pe la 45 de ani ea pe la 41 la un eveniment! Dupa eveniment au trecut 4 luni si nu i-am mai vazut dar eu nu am bagat de seama pentru ca nu ma interesa de ei si nu aveam nicio treaba pana cand i-am vazut la o vecina mergand la ea eu am salutat-o pe vecina la care ma salutat si doamna ce am intalnit-o la eveniment si mi-a zambit, domnul acela nu ma salutat.La un timp doamna de la acel eveniment la care am mers a inceput sa vina la vecina mea aproape in fiecare saptamana, mentionez faptul ca nu venea singura, venea cu domnul acela de la eveniment adica cu sotul ei.Si mna daca ea ma salutat atunci eu fiind copila mama cum m-a invatat sa salut pe toata lumea eu am tinut-o minte ca ma salutat si eu de atuncia am inceput sa o salut pe ea(doamna) la care el nu imi raspundea adica nu spunea nimic. Au trecut vreo 4 ani aproape 5! La un timp a inceput si el sa imi raspunda la salut si sa imi zambeasca... asa sa fie draguti, cu oamenii(adica genul ala de oameni foarte de treaba si cum se cade...simpatici).Eu nu m-am bagat in seama cu niciunul pentru ca eu nu aveam ce sa vorbesc cu ei.La un timp am inceput sa vorbesc cu ei dar mai intai ei au inceput sa vorbeasca cu mine faza a fost asa (ei m-au intrebat ce fac si eu am zis ca bine la care am intrebat si eu dvs?)si asa am inceput sa mai vorbim una alta! Si la un moment dat am inceput sa ma atasez de ei adica sa imi fie foarte drag de ei mi se par foarte foarte de treaba si simpatici sunt niste oamnei de nota 10! Oare de ce? Voi ati patit sa va atasati de doua persoane straine?(Tin sa mentionez faptul ca nu pastrez legatura ii vad foarte foarte rar odata la 4-9 luni. Sunt zile cand ma gandesc la ei si as vreau sa povestesc cu ei sad)Sunt foarte atasata de ei imi sunt tare simpatici!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai lumea se mai ataseaza de diferite persoane. O sa dai de mai multe persoane de la care ai ce invata, persoane care o sa te uimeasca prin modul in care gandesc si ai vrea sa le ceri un sfat, sa ii intrebi de toate, sa iti raspunda ce ar face ei in situatia respectiva.

Si eu am intalnit unele persoane pe care le admir pentru cum au ajuns si ce fac. Mereu ma gandesc sa vorbesc cu ei sa le cer sfaturi, sa imi spuna ce ar face ei in locul meu, pentru ca... viata este oarecum grea sad, nu stim sau nu stiu daca fac ce trebuie.

Dar revenind, oamenii vin si placea, cum a fost si cum o sa fie mereu. Deci este ok cum am spus, o sa dai de mai multe astfel de persoane.

Zile cu soare iti doresc in continuare! ^_^