| CHRISTINE12345678 a întrebat:

Am 17 ani și sunt în clasa a XI a la un colegiu din Bacău. Însă, pe semestrul al doilea aș vrea să mă transfer la altul. Abia m-am transferat de câteva luni la acesta, dar nu-mi plac profii și este și departe de autogara și dacă m-aș transfera la altul, cred că mi-ar fi mult mai bine, dar nu știu dacă mai este posibil pe semestrul al doilea și dacă ar fi de acord mama din nou cu asta. Și nici nu mi-am făcut prieteni. Ce aș putea să fac? Să mă transfer din nou sau nu?

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Problema este că mai ai un an până la bacalaureat, iar, dacă continui să te plimbi din liceu în liceu, riști să nu promovezi la bacalaureat. Cauza fiind că, nu schimbi doar liceul, schimbi profesorii, metodele de predare, lucru dăunător. Dar, fiecare decide ce trebuie să facă cu viitorul său!