| Vasii98 a întrebat:

Buna, am 20 de ani si sunt la facultate, anul 1. Am o prietena de un an ( suntem la aceeasi facultate) si am hotarat ca am vrea sa stam de la anul amandoi in chirie intr-o garsoniera, pentru ca ne iubim foarte mult si nu vedem rost a umbla prin tot orasul ca se ne vedem daca avem posibilitatea la garsoniera. Ideea e ca parintii mei nu sunt de acord cu ideea, pe motiv ca eu trebuie sa imi traiesc viata, ca nu e in regula sa ma leg de ea inca de pe acum, nu o sa mai am viata mea apoi, sa ies prin cluburi, sa ma distrez, etc. Parintii ei sunt de acord si ne sustin. Nu stiu...intreb si aici, vi se pare putin exagerata chestia sau nu? Mi-ai putea da niste sfaturi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Părinții tăi nu sunt contra ta. Vor sa ai o prietena,o viata amoroasă, dar nu precum o căsnicie fiindca mariajul provoacă dependenta. Fie ca ti place sau nu, înțelegerea voastră va va bate in cuie viitorul. De va despărțiți, unul din voi pleaca din casa si amandoi va veti reface viata, doar ca mult mai greu e la 30 decat la 20. Dacă vă iubiți, va iubiti si la capăt de oras, văzându va din cand in cand. Tu vezi ti de facultate! Nu iubirea cat munca si cartea iti asigura tie personal siguranta financiară.

| Vasii98 explică (pentru Donsavas):

Inteleg ce vrei sa spui, dar ideea e ca din cauza ca suntem amandoi la facultate, o sa fim la scoala multe ore, plus ca amandoi o sa ne gasim de lucru in domeniu ingineriei, deci numai seara ce ne-am vedea. Stiu ca inseamna responsabilitate ceea ce vrem sa facem, dar nu suntem genul ala de oameni care sa pierdem timpul sau sa ne prostim.

| Donsavas a răspuns (pentru Vasii98):

Este alegerea ta sa faci pasul asta fără să iei în considerare parerea părinților. Baftă in toate!

| Vasii98 explică (pentru Donsavas):

Multumesc mult! O sa le iau in considerare sfatul, voiam doar sa vad ce parere au si altii.

4 răspunsuri:
| antoniaidk a răspuns:

Sincer,parintii tai au dreptate.as zice sa lasati asta pe mai tarziu.mai bine te distrezi acum si dupa iti creezi un viitor mai sigur.momentan esti doar un copil mai mare.
plus ca daca parintii ei incurajeaza asta probabil vor un viitor asigurat fiicei lor si de asta grabesc asa lucrurile,
asta e parerea mea, tu faci ce vrei laughing
o zi buna happy