| andreea8556 a întrebat:

Am cartela frog si mi-am reincarcat telefonul cu extraoptiunea Frog Promo(6 euro) + web'n walk nelimitat. Am dat sms gol la 9691 pentru internet dar spune ca "Serviciul web'n walk nu poate fi configurat automat de pe telefonul tau. Detalii la www.cosmote.ro.", cum se poate activa internetul de pe site-ul cosmote?

1 răspuns:
| Doxi a răspuns:

Eu am reusit sa bag internetul pe un telefon Nokia 1680 classic cu sms gol la 9691...prima data imi zicea ca nu are setari pentru telefon sau ca si la tine...dar am incercat de mai multe ori la intervale de timp mai lungi si pana la urma a trimis setarile prin sms. daca a mers pe un Nokia 1680 clasic trebuie sa mearga si la altele mai "destepte". deci eu zic sa incerci de mai multe ori.