| andreea2011 a întrebat:

am cateva intrebari:1 daca esti copil si nu te ai spovedit, dar ai facut un pacat si te rogi la Dumnezeu sa te ierte, in plus de asta m, ergi la biserica, te impartasestisi sa mai departe? 2.de Paste cand Iisus a fost rastignit a iertat pacatele oamenilor, asta se poate intampla si acum, daca mergi la biserica si asa mai departe_

va rog, vreau raspunsuri serioase, nu in bataie de joc

3 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

Depinde ce religie ai. Ce religie ai?

| andreea2011 explică:

Am 11 ani si sunt de religie ortodoxa.

| andreeaandreea10 a răspuns:

Iti voi spune o scurta poezie,dar sa nu crezi ca e stupida,please!
"De esti crestin, dar pe vecin
Tu nu-l ajuti si nu-l cinstesti,
Iar pe bogat il pizmuiesti,
Si pe taran nu-l intelegi,
Crestin zadarnic te numesti.

De esti crestin dar minti si furi,
Spui vorbe rele si injuri,
Sau bautura o-ndragesti,
Crestin zadarnic te numesti.

De esti cerstin dar nu muncesti,
Si munca altuia ravnesti,
Biserica o ocolesti,
Crestin zadarnic te numesti.

De esti cerstin cu-adevarat,
Desparte-te de-al tau pacat,
Iar biserica de-o indragesti,
Atunci crestin tu te numesti."

Mesajul poeziei este ca nu conteaza daca te-ai spovedit, ci daca ai fagaduit in tara raului si ai ajuns in prapastie.Chiar de esti cu un picior in prapastie, ridica-te!
FUNDA?