| StieTot a întrebat:

Am cumparat de curand un laptop HP PAVILIONtongueROCESOR INTEL I3; 4 GB RAM DDR3; PLACA VIDEO NVIDIA GF520M.Aici si problema am reusit sa instalez windows 7 alaturi de toate driverele dar cand incerc sa deschid orice joc(am incercat mai multe)pe orice rezolutie as seta in partile laterale ale ecranului imi apara 2 dungi nergre.Am inteles ca ar trebui sa setez din softwer de la Nividia daca dau click dreapta pe ecran imi apare Nvidia control panel dar nu stiu de unde trebuie setat. Daca cineva a mai intampinat problema si ma poate ajuta astept un raspuns.Multumesc

1 răspuns:
| Emankonovici a răspuns:

Instalezi driver de la placa video si o sa-ti mearga, trebuie la zi instalat.Sau este de vina placa video.bafta