| BoneShiver a întrebat:

am cunoscut o fata draguta de curand ^_^. Seara am vorbit continuu aproape, si asta cateva zile la rand. Dupa ce ne-am vazut din nou, ea nu mai raspunde... gen i-am scris odata "ce mai faci" si alta data "cand mai treci pe la blabla (o activitate)". Ea a vazut aceste intrebari, classicul seen de pe facebook. Daca ii scriu din nou, ma v-a crede prost sau ceva? sau e o idee buna sa continui sa ii scriu? Funda :/

Răspuns Câştigător
| Brunette67 a răspuns:

Buna! Cred că pentru tine chiar au insemnat mult conversatiile acelea nu? Ei bine, poate doar pentru tine, din pacate, poate că ea te considera doar o persoana cunoscuta de curand.
Poate are probleme si incearcă să le rezolve singura.
Poate are vreun moment de ratacire ca oricare om si nu stiu ce simte si pentru cine. poate are prieten, sau place pe cineva si nu se simte comod vorbind cu tine. Incearcă să ii dai timp, cand va simti iti va scrie.
Iar cand va simti asta nu ii pune multe intrebari, doar raspunde-i la ceea ce te intreaba /zice. Cu siguranta se va scuza pentru ignoranta. In caz că nu te va baga in seama, te sfatuiesc să iti vezi de viata ta si să zambesti in continuare. Nu punem tine pe nimeni in viata noasta, cei care raman, raman că vor! Bafta in tot ce faci! :*

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sau poate doar s-a plictisit să o faci pe disperatul. Când va vrea să vorbească cu tine, te va băga în seama! Viața ta încă nu s-a terminat! O poți cuceri dacă vrei! Însă face-to-face, nu pe facebook!

| ElenaSA a răspuns:

Ai intalnit o fata draguta pe care nu o cunosti. Ai vorbit mai mult cu ea, dar acum nu-ti mai raspunde. Incearca sa afli mai multe despre ea, poate are prieten si de aceea se tot retrage sa nu crezi tu ca iti poate oferi mai mult decat amicitie.

| Voyyce a răspuns:

Incearca sa o mai lasi cateva zile in intimitatea ei. Dupa 2-3 zile incearca sa ii trimiti un mesaj gen : " esti suparata pe mine? " dar sa nu ii trimiti in mai putin de 2 zile daca nu vrei sa pari disperat. Daca iti va raspunde inseamna ca era intr-o perioada mai naspa si nu vroia sa vorbeasca cu nimeni, si daca nu iti raspunde inseamna ca ai facut ceva gresit ( mie mi se intampla mereu deci nu-i' grav te va ierta ) sau ca s-a plictisit de tine ( asta e cam trist ) Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nevoie de ajutor skype-ul meu : dreigo13