| d3utzsa a întrebat:

am depus astazi contestatie la romana pentru k nu imi iese media...mi-a iesit 5.80 si fara 20 de sutimi nu mi-a iesit...voi ce credeti? ar putea sa imi mai scada sau sa le castig? ca am inteles ca nu prea este bine sa fac contestatie k de obicei nu se da si in plus scade foarte mult!sad voi ce parere aveti? vreau sfatul celor care au depus contesatie! dar si altcineva poate sa ma ajute! va multumesc:*

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca pedui contestatie (pentru ca oricum daca media nu e 6 bacul nu e luat).

| BaiatulAnonim a răspuns:

Nota se modifica daca in urma contestatiei lucrarea primeste sau pierde cel putin 0, 5 puncte. Nu cred ca poti pierde mai mult de 50 de sutimi la contestatie deci in cel mai rau caz ramai cu aceeasi medie.winking

| Andrei_Dumbrava_1990 a răspuns:

Buna, nu vreau sa pun panica in tine, dar aproape ca tine am luat si eu 7, 90 cand meritam minim 8.50. Acuma e sa ai noroc de cei ce corecteaza. Dar in general e o vorba [spusa mai ales de mame dar si de secretare] : "Daca n-o dat la examen, sa dea acum la contestatii"

| Silenceee a răspuns:

Daca nu ai dreptate iti scadelaughing! Asa ca mai bine stai in banca ta