| Andreea_7427 a întrebat:

Am facut o prostie si as vrea sa imi dati niste sfaturi dar fara misto si chestii din astea: Acum 1 an am fost cu un baiat, si saptamana asta am aflat ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine, iar eu m-am gandit sa ii spun da pentru ca vroiam foarte mult prieten si m-am gandit "De ce, nu?" si faza e ca atunci cand ma gandeam ce raspuns sa ii dau nu il placeam dar m-am gandit ca poate o sa incep sa il plac.ieri m-a intrebat am jucat foarte mult teatru si cu prietenii si cu el.si nu mai vreau sa fiu cu el. dar nu vreau sa ma despart de el asa ca m-am gandit sa stau vreo saptamana cu el apoi sa ma despart de el ori sa il fac pe el sa se desparta de mine(oricum asta nu e o problema) si prietena mea este impreuna cu prietenul lui si nu imi place sa o mint pe aceasta fata si baiatul asta(cu care sunt) mi-a facut mai multe chestii(rele) dar acum s-a mai linistit si de asta i-am spus da.si m-am gandit daca ma despart de el sa nu faca iar acele chestii. sper ca ati inteles ce am zis, si chiar nu stiu ce sa fac, ca nu simt absolut nimic pentru el si nu imi place sa profit de oameni. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ramonyk_4829 a răspuns:

Andreea tu trebuie sa-i spui lui asta in fata pentru ca asa va intelege. Tu nu esti obligata sa fi cu el daca nu-l iubesti.Sa nu fi chiar atat de rea/dura, dar nici sa-i vorbesti chiar foarte frumos ca va intelege cu totul altceva.Bafta!

2 răspunsuri:
| Deyux_5665 a răspuns:

Ar fii cazul sa te desparti de el si sa-i spui ca nu-l placi! Asa e cel mai bine!

| lore_7985 a răspuns:

Sincer daca nu simti nimic special pentru el.Trebuie sa il lasi balta si mai bine sa ramanei amici daca vrea el asta bineinteles,deoarece el te place pe tine nu tu pe elsi pe bune chiar nu ai dc sa stai cu el si i explici fara nici o suparare pe un ton cald intr-un anumit loc singurei cam cand crezi u, eu asa zic asta ar fi solutia idealawinking sper sa te ajute la ceva sftaturile mele, ale tuturor:*:*:*succes