| qwe123qwe a întrebat:

Am fost repartizata la un liceu tehnic, eu avand o medie mai mare. Am inteles ca matematica nu este aceeasi. As vrea sa stiu daca as avea sanse ca in clasa a 10 -a sa ma transfer la stiintele naturii...

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Am înţeles că matematica nu e aceiaşi.
2+2=5 la tine?
Eu am media cât pib-ul României şi m'au transferat la cretinii ăia rataţi, unde 2+2 chiar face 4!
Şi eu vreau la ştiinţele naturii, să înţeleg de ce bate vântu frunzele, 2+2 fac 5! Sunt cea mai tare!
Hei! -rataților!, unde e transferul ăla?
Succesuri mondiale!

| anamariarot a răspuns:

Bună, la profil tehnologic studiezi M3, iar la științe ale naturii M2. După clasa a 9-a, te poți transfera la alt profil, dar trebuie să ai media mai mare decât cea mai mică medie din clasa respectivă. Cred că o să dai și niște diferențe

| mudokins78 a răspuns (pentru anamariarot):

Nu ai fost atentă la întrebare!
La ea matematica nu e la fel, 2+2=5.
Lasă m2, 3, 5..asta am înţeles şi eu.

| anamariarot a răspuns (pentru mudokins78):

Tu chiar cauti nod in papura. Regulile matematicii nu se schimba, indiferent de profilul studiat, insa la real se studiaza mai amanuntit decat la tehnologic. Daca taceai, filosof ramaneai.

| mudokins78 a răspuns (pentru anamariarot):

Asta ştiu şi eu bre! -nu trebuie' să te superi!
Ce nevricoase sunteţi voi femeile!